1 lutego Międzynarodowy Dzień bez oleju palmowego

luty 01, 2018 - 11:58

Dzień bez oleju palmowego w tym roku obchodzony jest w Polsce po raz drugi. Święto  zostało zainicjowane w 2016 roku przez czeską organizacje „Koalice proti palmovému oleji. Obecnie nabrało ono charakteru międzynarodowego obchodzone jest, poza Republiką Czeską, Polską,  również na Słowacji , Holandii i w Portugalii.

Celem akcji jest zwiększenie świadomości w zakresie zagrożenia, jakie niesie za sobą jego produkcja dla lasów deszczowych, a także wpływu utwardzonego tłuszczu palmowego na nasze zdrowie. Zapraszamy wszystkich do podjęcia wyzwania. Niech 1 lutego będzie waszym pierwszym dniem bez oleju palmowego.

Wydział Leśny Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz Wydział Nauk o Żywności i Żywieniu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu prowadzi akcję promocyjno-informacyjną "Nie jem palmowego - chronię orangutany", dotyczącą ograniczania spożycia produktów zawierających olej palmowy. Akcja skierowana jest do osób które chcą się zdrowo odżywiać, a jednocześnie los naszej planety nie jest im obojętny. Promocja Międzynarodowego Dnia bez oleju palmowego w Polsce jest jednym z elementów akcji "Nie jem palmowego - chronię orangutany".

"Nie jem palmowego - chronię orangutany"

Tags: