Czerwiec 2016

Mateusz Modrzejewski - Laureatem nagrody "Student Roku" im. Prof. Józefa Rivolego

Czerwiec 29, 2016 - 14:23

Wybierając kandydatów do tego wyróżnienia Rada Nagrody kieruje się kilkoma podstawowymi kryteriami. Nominowany student musi osiągać co najmniej dobre wyniki w nauce, jego postawa nie może budzić najmniejszych wątpliwości i przede wszystkim musi wykazywać się działalnością w organizacjach studenckich oraz stowarzyszeniach naukowo-zawodowych. W większości przypadków do tej pory wybierano laureata spośród kilkorga kandydatów. Nie inaczej było w tym roku. Kapituła zebrała się na posiedzeniu 24 maja. W posiedzeniu udział brali: Prodziekan Wydziału Leśnego ds. Studenckich – prof. dr hab.

II Mistrzostwa Polski Operatorów Forwarderów

Czerwiec 22, 2016 - 10:32

Uczestnikiem zawodów może być każdy profesjonalny operator forwardera, który wykaże przynajmniej roczne doświadczenie w pracy w charakterze operatora tej maszyny. To wielce widowiskowe i pełne emocji wydarzenie, podczas którego precyzja spotka się z szybkością i sprawnością obsługi maszyn.

Zgłoszenia zawodników do Mistrzostw odbywają się przez formularz zgłoszeniowy. Decyduje kolejność zgłoszeń. Ze względów czasowych nie możemy przyjąć więcej niż 50 zgłoszeń.

Zostań mecenasem wyprawy studentów leśnictwa na Sumatrę

Czerwiec 14, 2016 - 18:41

Projekt „Lasy Świata” to przedsięwzięcie, które umożliwia najaktywniejszym studentom udział w wyprawach do najodleglejszych zakątków Świata. Celem wypraw jest poznanie różnych formacji leśnych bezpośrednio w terenie. Uczestnicy zyskują możliwość zapoznania się z różnymi aspektami funkcjonowania ekosystemów leśnych oraz prowadzoną tam gospodarką leśną i sposobami ochrony przyrody.

"Dzień Zdrowia" w Koziegłowach tradycyjnie z udziałem Wydziału Leśnego UP w Poznaniu

Czerwiec 13, 2016 - 09:43

Na terenie Szkoły Podstawowej w Koziegłowach już po raz piąty odbył się "Dzień Zdrowia". Podczas festynu  można było skorzystać z porad lekarzy oraz bezpłatnie przeprowadzić badania profilaktyczne. Specjaliści z Wydziału Leśnego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu przedstawili  profilaktykę odkleszczową. Uczestnicy dowiedzieli się, gdzie można złapać kleszcza, jak bezpiecznie go usunąć, jak zabezpieczyć się przed chorobami przenoszonymi przez te zwierzęta.

Kredki zamiast kwiatka

Czerwiec 09, 2016 - 12:29

Kredki będą zbierane w Dziekanacie w dniu obrony. Zbieramy kredki „Bambino”, takie jak na załączonej fotografii (dwa rodzaje: mniejsze 18 kolorów, większe 24 kolory). Istnieje możliwość do przyłączenia się do tej akcji. Wystarczy kupić kredki i przynieść je do pokoju 318 (Cieszkowskie Stare, najwyższe piętro). Na początku wakacji kredki te zostaną przekazane chorym dzieciom.

Olimpiada BHP

I Etap Olimpiady zakończył się w dniu 30 maja 2016 r.

 

Wydział Leśny Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Leśny Zakład Doświadczalny w Siemianicach, Leśny Zakład Doświadczalny w Murowanej Goślinie zapraszają do udziału w “Ogólnopolskiej Olimpiadzie – Bezpieczeństwo i Higiena Pracy w Leśnictwie”.

Patronat honorowy:

"Wielkopolski Dzień Ochrony Środowiska i Święto Ogrodów" z leśnikami

Czerwiec 06, 2016 - 08:42

W czasie trwania festynu Wydziałowe stoisko odwiedziło ponad 2 tysiące osób. Przygotowane przez nas konkursy cieszyły się dużym zainteresowaniem. Składam serdeczne podziękowania naszym studentom za ich ogromne zaangażowanie, kreatywność, profesjonalne przygotowanie i przeprowadzenie konkursów przyrodniczych.  Serdecznie dziękuję: Natalii Czapiewskiej, Sylwestrowi Groblewskiemu, Urszuli Strugarek, Weronice Mysiak, Mateuszowi Zajdler, Patrycji Hennik, Mateuszowi Brożyńskiemu, Kacprowi Oczkowicz, Natalii Minta, Klaudynie Jędrasiewicz.

Jolanta Węgiel

Studia-> Leśnictwo?-> Kierunek Poznań!

Czerwiec 04, 2016 - 09:26

W tym roku szkolnym zorganizowano trzy spotkania uczniów Technikum Leśnego w Rogozińcu z Wykładowcami z Wydziału Leśnego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. W pierwszym wykładzie popularnonaukowym (w grudniu), który poprowadziła Pani Doktor Marta Bełka z Katedry Fitopatologii Leśnej uczestniczyli uczniowie czwartego oddziału, w pozostałych młodzież z oddziału trzeciego. Pani Doktor w przystępny i bardzo ciekawy sposób opowiedziała najpierw o studiach na Wydziale Leśnym, a potem o tym, że „Nie wszystkie grzyby noszą kapelusze”. 

Projekt „Ochrona różnorodności biologicznej na obszarach leśnych, w tym w ramach Natura2000- promocja najlepszych praktyk" wśród najlepszych w Europie

Czerwiec 02, 2016 - 12:50
Fot. Archiwum Lasy Państwowe

Za najlepiej realizowane działania w kategorii „Informacja i komunikacja” uznano projekt „Best for biodiversity", realizowany w latach 2012-2014 przez podlegające Lasom Państwowym Centrum Koordynacji Projektów Środowiskowych.

Propagował on najlepsze praktyki w zakresie informacji i komunikacji w dziedzinie ochrony bioróżnorodności w lasach zarządzanych przez Lasy Państwowe.

Zapraszamy na wykład prof. dra hab. PIOTRA PASCHALISA-JAKUBOWICZA - "ZROZUMIEĆ LAS" - 1 czerwca (środa)

Czerwiec 01, 2016 - 08:06

Wykład odbędzie się 1 czerwca (środa) o godz. 17.00 w sali Posiedzeń PTPN przy ul. Mielżyńskiego 27/29 (wejście od dziedzińca). Przewidywany czas wykładu ok. 1,5 godz. Po wykładzie przewidujemy dyskusję z prelegentem. Uprzejmie proszę o rozpowszechnienie tej informacji wśród pracowników i studentów Wydziału.

Z poważaniem

dr hab. Witold Grzywiński, prof. nadzw.

przewodniczący Wydziału Nauk Rolniczych i Leśnych PTPN

stat4u