Styczeń 2017

Brakarz, Drwal-Pilar -Kursy dofinansowane z UE

Styczeń 27, 2017 - 14:46

Projekt wstępnie zakłada dwa moduły szkoleniowe, które mogą państwa zainteresować tj. "Brakarz" i "Drwal - Pilarz", które to będą finansowane ze środków UE. Kursy przeznaczone dla studentów broniących w tym roku swoje prace licencjackie.

W celu omówienia kryteriów naboru i szczegółów Państwa ewentualnego  udziału w szkoleniach zapraszam na spotkanie, które odbędzie się 31  stycznia o godzinie 19 w sali wykładowej CN-1 Coll. Cieszkowskich (na parterze).

dr hab. Tomasz Jelonek

Prodziekan ds. Nauki i Rozwoju Wydziału Leśnego

Dlaczego warto pojechać na Erazmusa?

Styczeń 27, 2017 - 09:56

 W trakcie moich studiów inżynierskich miałem okazję odwiedzić 2 Erazmusy – u kuzynki w Sofii w Bułgarii i kolegi w Tempere w Finlandii. Pomimo, że byłem tam tylko gościem od razu urzekła mnie międzynarodowość spotykanych tam ludzi, międzynarodowość bez podziałów i uprzedzeń. Następnie miałem okazję być opiekunem Erazmusa z Hiszpanii, który przybył tu na rok, wraz ze znajomymi, dzięki czemu byłem świadkiem zawiązywanych przez nich przyjaźni i wielu przygód, które ich tu spotykały.

Studenci zapoznali się z gospodarką cennym surowcem drzewnym

Styczeń 26, 2017 - 08:28

Seminarium zostało podzielone na dwie części: terenową oraz wykładową. Po powitaniu przez nadleśniczego Nadleśnictwa Pniewy Pana Kwiryna Napartego rozpoczęła się część terenowa. Odbyła się ona na placu aukcyjnym, na którym prezentowano surowiec przeznaczony do sprzedaży podczas XXVI Międzynarodowej Aukcji Cennego Drewna Dębowego. Na terenie składnicy zmagazynowano drewno dębowe z 4 nadleśnictw RDLP Poznań, o łącznej miąższości przekraczającej 200m3. Na miejscu zostaliśmy podzieleni na 3 grupy, każda została oprowadzona po placu przez brakarza z poznańskiej dyrekcji. Brakarze tj.

Wydział Leśny Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu wysoko oceniony w Rankingu Perspektywy 2016

Styczeń 25, 2017 - 09:29

W rankingu kierunków rolniczych i leśnych Wydział Leśny Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu zajmuje 5 miejsce (92,1 pkt), zaraz za nami jest Wydział Leśny SGGW (88,1 pkt). Zaszczytne pierwsze miejsce zajmuje Wydział Rolnictwa i Bioinżynierii UP w Poznaniu (100,0 pkt), a 4 miejsce tuż przed nami Wydział Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu (93,6 pkt).

Warsztaty dotyczące analizowania sygnałów dźwiękowych wydawanych przez nietoperze

Styczeń 09, 2017 - 09:06

Jednak najważniejszym punktem naszego szkolenia była nauka rozróżniania poszczególnych gatunków nietoperzy na podstawie zarejestrowanych dźwięków echolokacyjnych wydawanych przez te niezwykłe ssaki. Z nagrań odczytywaliśmy cztery główne parametry, które umożliwiają oznaczenie gatunku nietoperza: długość sygnału (pulsów), odległość między pulsami, główną częstotliwość oraz dość kontrowersyjną cechę - kształt sygnału.

stat4u