Kwiecień 2017

X Jubileuszowa Ogólnopolska Konferencja Studentów Leśnictwa

Kwiecień 25, 2017 - 11:29
Fot. archiwum Samorzad Studentow Wydzialu Lesnego UR w Krakowie

Z wielką niecierpliwością, w końcu w czwartek z samego rana wyruszyliśmy w długą podróż w Bieszczady. Podróż trwała ponad 10 godzin, ale w końcu dotarliśmy na miejsce. Przywitała nas śnieżna pogoda. Konferencja rozpoczęła się od diaporamy Nadleśnictwa Stuposiany, w którym położony jest ośrodek. Natomiast wieczorem odbyło się ognisko integracyjne dla uczestników konferencji.

Maturzyści z Technikum Leśnego w Rogozińcu odwiedzili Wydział Leśny

Kwiecień 25, 2017 - 10:09

Pan Prodziekan przedstawił Maturzystom ofertę edukacyjną Naszego Wydziału i poruszył kilka istotnych kwestii dotyczących studiowania na Wydziale |Leśnym. Następnie w bardzo trafny i satysfakcjonujący dla odbiorców sposób o szczegółach rekrutacji na studia opowiedział Pan mgr inż. Wojciech Borzyszkowski z Działu Marketingu i Komunikacji. Informacje dotyczące kryteriów i problemów związanych z rozpoczęciem studiów uzyskane
od osoby, która na co dzień zajmuje się rekrutacją, w opinii Maturzystów były naprawdę niezwykle cenne.

III Turniej Łuczniczy o Puchar Dziekana Wydziału Leśnego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

Kwiecień 25, 2017 - 09:21

Pogoda i humory dopisały, a wiosenna roślinność zapewniła piękną oprawę. Zawodnicy rywalizowali na trasie złożonej z 21 punktów strzelniczych rozstawionych na terenie całego Ogrodu. Głównym organizatorem Turnieju była Sekcja Łucznicza Koła Leśników z prezesem Sekcji Marcinem Adamskim na czele. W organizację zaangażowani byli również Ogród Dendrologiczny i Dziekan prof. dr hab. Piotr Łakomy.

Jak rośnie las?

Kwiecień 25, 2017 - 08:21

Zajęcia  te odbyły się w ramach podpisanego porozumienia pomiędzy Wydziałem Leśnym UP w Poznaniu a Zespołem Szkół Specjalnych nr 110 dla Dzieci Przewlekle Chorych. W myśl porozumienia pracownicy, oraz studenci z naszego wydziału w ramach wolontariatu prowadzą na terenie szpitala edukacje przyrodniczo.

Wystawa fotograficzna Radomira Bałazego ”Czarno biały świat”

Kwiecień 20, 2017 - 13:03
Fot. Radomir Bałazy

Autor o sobie: „Fotografiką zaraził mnie jeszcze w szkole podstawowej mój tata, ofiarowując rosyjskiego Feda, później Zenita itd. Po wielu latach doświadczeń z różnymi aparatami, równie chętnie sięgam po telefon jak i po dobrą lustrzankę, bo tak naprawdę liczy się chwila i satysfakcja utrwalania czegoś, co się już nigdy więcej nie powtórzy. Na równi z fotografią uliczną czy też podróżniczą pasjonuje mnie fotografia krajobrazowa, portrety a sporadycznie niemal wszystkie jej pozostałe rodzaje.

Wizyta delegacji z Uniwersytetu Linneusza ze Szwecji - 5 maja 2017r.

Kwiecień 19, 2017 - 08:22

To jeden z młodszych szwedzkich uniwersytetów,  silnie zorientowany na innowacyjność oraz szeroką wymianę międzynarodową:  https://lnu.se/en/

Spotkanie zaplanowane jest w dniu 5 maja 2017r. (piątek), w godzinach 9:00-11:00 , w sali wykładowej C II (Coll. Cieszkowskich Ip.).

Z poważaniem,

dr inż. Tomasz Najgrakowski

wydziałowy koordynator programu ERASMUS+

II miejsce drużynowe studentów Wydziału Leśnego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu na Forestry Versatility w Brnie

Kwiecień 03, 2017 - 09:17

Następny dzień upłynął pod znakiem Timbersport'ów. Wszystkie piły ręczne, siekiery, pilarki poszły w ruch. Po południu Adam dostał nie lada wyzwanie- musiał zmierzyć się z symulatorem harwestera. Pomimo, że niektóre konkurencje były dla Nas zupełną nowością poradziliśmy sobie śpiewająco i już pierwszego dnia zawodów uplasowaliśmy się na trzecim miejscu.

Znamy laureatów VIII Zawodów Młodych Leśników

Kwiecień 03, 2017 - 08:16

W klasyfikacji drużynowej drwali zwyciężyli uczniowie TL w Warcinie, a za nimi kolejno ZSL w Goraju i TL w Rucianem-Nidzie. W klasyfikacji drużynowej ogólnej: I miejsce zdobyło TL w Miliczu, II - ZSL w Goraju, III - TL w Warcinie. W klasyfikacji indywidualnej zwyciężył Dawid Marcinek z TL w Miliczu. Laureat w przypadku podjęcia studiów na kierunku leśnictwo otrzyma stypendium Rektora Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu na pierwszym roku w wysokości 350 zł miesięcznie.

Śladami historii

Kwiecień 01, 2017 - 09:06

Obecnie sekcja prowadzi prace nad projektem dotyczącym zlokalizowania miejsc pochówku wszystkich wykładowców Wydziału Leśnego w Poznaniu. Kiedy sukcesem zakończyła się wyprawa w celu odnalezienia grobu prof. Biehlera na Litwie, zwiększyliśmy zakres naszych działań.

stat4u