Sierpień 2017

Praktyki nad Bajkałem – 3-15.08.2017 r.

Sierpień 25, 2017 - 10:11

Najpierw męcząca podróż autokarem do Pragi, skąd mamy wylot do Moskwy. Chwila zagubienia w upalnej Pradze i jesteśmy na lotnisku. Wylot zgodnie z planem. Niestety nie dane jest nam zobaczyć Moskwę, pozostają tylko widoki z samolotu. Z Moskwy ruszamy już do Irkucka. W czasie lotu nie obyło się bez przygód i mdlejących ludzi na pokładzie. Na szczęście wszystko z dobrym zakończeniem. Na lotnisku w Irkucku witają nas Dziekan Państwowego Uniwersytetu Rolniczego w Irkucku – Victor Salovarov wraz ze studentem Konstatinem.

X Międzynarodowy Plener Rzeźbiarski Puszcza Zielonka 2017

Sierpień 19, 2017 - 10:49

Na plener  przybędą rzeźbiarze z: Chile, Hiszpanii, Kosowa, Rumunii, Holandii, Kolumbii, Serbii, Litwy, Turcji, Egiptu i Polski. Artyści zmierzą się tym razem z tematem: "Dom".

Zarówno plener, towarzyszące mu warsztaty, jak i wystawa pokazująca prace rzeźbiarzy będzie miała miejsce na terenie Novel House w Kamińsku. Wernisaż 12 września, 2017 r. godz. 18.00 (gmina Murowana Goślina).

Dla upamiętnienia tego wydarzenia na zakończenie Festiwalu jak co roku zasadzone zostanie drzewko.

Studenci UPP z wizytą w Chinach

Sierpień 08, 2017 - 12:28
Reprezentanci UPP wraz z gospodarzami - pracownikami i studentami Uniwersytetu Rolniczego w Daqing

Po 18 godzinach od wyjazdu z Poznania dotarliśmy do stolicy Państwa Środka,gdzie odwiedziliśmy  Pekiński Uniwersytet Rolniczy. Kolejnym przystankiem było miasto Huhehaote - stolica chińskiej prowincji Mongolia. Przedstawiliśmy naszą Uczelnię oraz wysłuchaliśmy wystąpień chińskich studentów. Odwiedziliśmy również Uniwersytet Rolniczy im. gen. Bayi w Daqing w prowincji Heilongjiang.

Amerykański sen studentów leśnictwa

Sierpień 08, 2017 - 09:59

 26 czerwca odbyliśmy dziewięciogodzinny lot z Warszawy do Chicago. Na miejscu czekali już gospodarze naszej wycieczki: Pekka Leppanen oraz Sherry Wade. Infrastruktura Chicago zrobiła na mnie ogromne wrażenie, szczególnie podczas dwóch ostatnich dni podróży, kiedy mieliśmy okazję je zwiedzić. Długie prostopadłe ulice oraz niezliczona ilość wieżowców w centrum miasta, to tylko niektóre charakterystyczne cechy tego miasta.

stat4u