luty 2018

Lasy Świata Kenia 2018 – część 2

luty 17, 2018 - 21:51

Zbudziliśmy się bardzo wcześnie by wstać razem z pierwszymi promieniami gorącego, kenijskiego słońca. Po szybkim śniadaniu i pakowaniu ruszyliśmy busami w stronę Masai Mara. W czasie drogi mieliśmy okazję podziwiać wspaniałe krajobrazy zmieniające się za oknem. Od zatłoczonych miast i miasteczek, przez górzyste pełne zieleni tereny,  po bezkresne równiny płaskowyżu gdzie nie było widać końca drogi.

Lasy Świata Kenia 2018 - część 1

luty 11, 2018 - 05:28

Tutaj spotkaliśmy się z miejską dżunglą, tłumy na chodnikach, sygnalizacja świetlna do której nikt się nie  stosowali i chaos w którym odnajdowali się tylko tubylcy. Dodatkowo hałas oraz zapach spalin, był to jednak tylko przystanek przejściowy i już następnego dnia wyruszyliśmy do miasta Naivasha, które leży nad jeziorem o tej samej nazwie. Jadąc mogliśmy obserwować pasące się na poboczach osły, kozy, owce oraz krowy.

Obrona publiczna mgr. inż. Łukasza Lewaszkiewicza i mgr inż. Moniki Starosty-Grali

luty 05, 2018 - 13:23
  • dnia  8 lutego 2018 r.  (czwartek)  o  godzinie  10,00  odbędzie  się  publiczna  obrona  doktorska  mgr. inż. Łukasza Lewaszkiewicza nt.: „Relacyjny model do oceny oddziaływania maszynowych technologii pozyskiwania i zrywki drewna w średniowiekowych drzewostanach sosnowych”. Publiczna obrona doktorska odbędzie się w sali Katedry Inżynierii Leśnej, Poznań, ul. Wojska Polskiego 71 C.

Ocena średniego tempa zmian emisji tlenku węgla do atmosfery w państwach Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju

luty 04, 2018 - 09:06

Z tego powodu wiele krajów wdrożyło systemy racjonalnej polityki środowiskowej w celu zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza. Stosowane są strategie na rzecz inteligentnego i zrównoważonego rozwoju.

Mają one na celu gospodarczy rozwój uwzględniający jednak potrzebę zastąpienia tradycyjnych technologii tymi nisko emisyjnymi. Aby zrealizować powyższe założenia wdrażane są różne polityki w poszczególnych krajach w odniesieniu do zanieczyszczeń powietrza.

Z "Przylesia" na "Przylesie", czyli zajęcia w Warsztacie Terapii Zajęciowej

luty 02, 2018 - 11:15

Nazwa placówki brzmi zobowiązująco, toteż zabraliśmy ze sobą spory kawałek lasu. Uczestnicy mogli dotknąć poroża jelenia, daniela, sarnich parostków, szyszek, nasion, porostów i wielu innych darów lasu. Opowiedzieliśmy o naszych studiach, pracy leśnika, niektórych gatunkach drzew, zwierzętach leśnych.

stat4u