Bardzo dobry występ łuczników z Koła Leśników na I Mistrzostwach Polski Leśników w Łucznictwie 3D

Czerwiec 13, 2017 - 08:34

W sobotę 10 czerwca 2017 r.  odbyły się „I Mistrzostwa Polski Leśników w Łucznictwie 3D o puchar Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych”. Na mistrzostwa przyjechało niemalże 50 leśników (pracowników LP, studentów wydziałów i techników leśnych oraz absolwentów tych szkół). Impreza była organizowana przez Nadleśnictwo Warcino, Wydział Leśny UP w Poznaniu (koordynatorem z Wydziału Leśnego był Pan dr inż. Marcin Włoch, opiekun naszej Sekcji) oraz stowarzyszenie „Noteccy Łucznicy”. Podczas turnieju swoją obecnością zaszczycili nas: Dziekan Wydziału Leśnego UPP, prof. Piotr Łakomy, przedstawiciel Związku Leśników Polskich oraz władze Nadleśnictwa.

Na miejsce, jako reprezentanci Sekcji Łuczniczej Koła Leśników, pojechaliśmy już w piątek, dzięki czemu mogliśmy zwiedzić urokliwe tereny wokół leśnego pensjonatu „Kawka” i zintegrować się z innymi zawodnikami. W sobotę po uroczystym otwarciu ruszyliśmy w trasę składającą się z 28 celów 3D. Organizatorzy bardzo postarali się, żeby nie należała do najłatwiejszych. Trasa w części przebiegała wzdłuż rzeki Wieprzy, następnie była poprowadzona przez piękne tereny z wąwozami, które utrudniały prawidłową ocenę odległości do celu.

Przy wręczaniu nagród również nie zabrakło emocji! Okazało się, że członkowie naszej Sekcji zajęli bardzo dużo miejsc na podium. Nagrody były wręczane przez władze Nadleśnictwa, Dziekana Wydziału Leśnego UPP, oraz przedstawiciela Związku Leśników Polskich. Warto nadmienić, że pierwsze 3 miejsca w nagrodę otrzymywały figury zwierząt 3D, a dyplomy i drobne nagrody rzeczowe otrzymali zawodnicy do 5 miejsca włącznie. Pozwolę sobie teraz wypisać sukcesy naszej reprezentacji i jednocześnie gratuluję pozostałym osobom, które osiągnęły sukces.

Kategoria: łuki tradycyjne – kobiety

• 1. Miejsce – Patrycja Hennik
  • 2. Miejsce – Karolina Duńska

Kategoria: łuki tradycyjne - mężczyźni:

• 1. Miejsce – Marcin Włoch
  • 2. Miejsce – Michał Semegin
  • 4. Miejsce – Szymon Bikowski

Kategoria: łuki hunter – kobiety

• 5. Miejsce – Joanna Hincyngier

Kategoria: łuki hunter- mężczyźni

• 1. Miejsce – Krzysztof Jarmusz
  • 2. Miejsce – Piotr Migdalski