Goście z Scotland’s Rural College z Edynburga

Kwiecień 26, 2018 - 07:22

W dniach 19 i 20 kwietnia, podobnie jak w roku poprzednim, dr Marta Bełka gościła studentów Scotland’s Rural College z Edynburga, którzy przebywali w Poznaniu w ramach wyjazdu terenowego specjalizacji Sustainable Plant Health (zrównoważona ochrona roślin).

Podczas spotkania ze studentami kierunku Ochrona roślin, które odbyło się w ramach przedmiotu Science and practice in nature conservation, szkoccy studenci wraz z opiekunem, dr. Neilem Havisem, przedstawili czym się zajmują i dlaczego postanowili skupić się na pracy dotyczącej ochrony roślin. Dr Havis opowiedział także o problemach powodowanych przez grzyba Ramularia collo-cygni z jakimi borykają się szkoccy rolnicy. Dni poprzedzające wizytę na Wydziale Leśnym Szkoci spędzili w Instytucie Genetyki Roślin PAN, gdzie poza zapoznaniem się z głównym problemami chorób roślin w Wielkopolsce, zaprezentowali wyniki dotychczasowych badań w ramach pisanych przez nich prac magisterskich.

Marta Bełka