II Mistrzostwa Polski Leśników w łucznictwie 3D

Czerwiec 14, 2018 - 12:31

Dnia 9 czerwca w Nadleśnictwie Warcino odbyły się II Mistrzostwa Polski Leśników w łucznictwie 3D o puchar Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych. Po raz kolejny nasz Wydział był współorganizatorem mistrzostw. Udział wzięło 62 leśników z całej Polski. Reprezentowali 20 nadleśnictw, 3 leśne szkoły średnie oraz jedną uczelnię wyższą czyli UPP.

Tegoroczna reprezentacja Sekcji Łuczniczej Koła Leśników liczyła aż 17 osób startujących w 3 z 5 kategorii w jakich klasyfikowani byli zawodnicy. Wymagająca pięciokilometrowa trasa i wysoka temperatura dała się we znaki łucznikom.

Treningi przyniosły efekty i tak zajęto: Piotr Migdalski II miejsce, a Krzysztof Jarmusz III miejsce w kategorii Łuki typu Hunter, Szymon Bikowski II miejsce w kategorii łuki tradycyjne, no i nasze Panie bezkonkurencyjne w kategorii kobiet z łukami tradycyjnymi: I miejsce Katarzyna Dziekanowska, II miejsce Agnieszka Knioła, III miejsce Sonia Napruszewska. Władze dziekańskie reprezentował i nagrody wręczał Prodziekan ds. Nauki i Rozwoju Wydziału dr hab. Tomasz Jelonek.

Nadleśniczy Sławomir Piątkowski zaprosił wszystkich na kolejną trzecią już edycję, która odbędzie się za rok również na początku czerwca. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałą atmosferę oraz osobom, które wspierają naszą sekcję to dla nas bardzo ważne dziękujemy. SŁKL

Dr inż. Marcin Włoch

Zdjęcia: Patrycja Hennik, Krzysztof Rutkowski