IV Turniej Łuczniczy o Puchar Dziekana Wydziału Leśnego UP Poznań

Kwiecień 24, 2018 - 09:18

W niedzielę 22 kwietnie 2018 roku Sekcja Łucznicza Koła Leśników miała zaszczyt organizować kolejny, czwarty już, Turniej Łuczniczy o Puchar Dziekana Wydziału Leśnego. Odbywa się on co roku na terenie Ogrodu Dendrologicznego naszej uczelni.

Początki były skromne - pierwsze zawody zorganizowaliśmy w swoim kilkunastoosobowym gronie. Przez kolejne lata nasz turniej zataczał się szerokim kręgiem i przyciągał coraz więcej łuczników z całej Polski. Dziś jest już na stałe wpisany w kalendarz imprez łuczniczych. Wczoraj gościliśmy aż 140 uczestników z całej Polski, nie licząc ich rodzin i bliskich. Szczególnie cieszyła nas obecność koleżanek i kolegów z kilku techników leśnych a także czynnych leśników. Zawodnicy strzelali z łuków tradycyjnych, „hunterów”, klasycznych i bloczkowych. W sumie mieliśmy aż 10 kategorii sprzętowych, wiekowych oraz ze względu na płeć. Na trasie turnieju rozstawione były przede wszystkim sekcyjne figury zwierząt 3D, ale również klasyczne tarcze. Na szczęście w tym roku podczas zawodów towarzyszyła nam piękna, słoneczna pogoda. Najlepsi strzelcy zostali nagrodzeni pucharami i dyplomami wręczonymi przez Dziekana Wydziału Leśnego, Profesora Piotra Łakomego.

Uśmiechy i podziękowania uczestników po zawodach wynagrodziły nam cały włożony trud. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji zawodów oraz uczestnikom.

Oddzielne podziękowania należą się Sekcji Muzycznej Koła Leśników, która umiliła nam czas oczekiwania na podliczenie punktów.

Krzysztof Rutkowski

Autorzy zdjęć: Bogusław Różycki, Klaudia Kuczkowska, Dorota Migdalska, Piotr Migdalski, Krzysztof Jarmusz