Kompleksowe ćwiczenia terenowe dla IV roku studiów niestacjonarnych

Kwiecień 27, 2018 - 12:43

W dniach 20-24 kwietnia 2018 roku odbyły się kompleksowe ćwiczenia terenowe dla IV roku studiów niestacjonarnych. Zajęcia odbywały się w nadleśnictwach północnej Polski (Bytów, Osusznica, Białogard, Warcino, Polanów, Sławno) oraz na terenie Słowińskiego Parku Narodowego i Zespołu Składnic Lasów Państwowych w Białogardzie. Studenci mieli okazję do rozmów z doświadczonymi leśnikami praktykami, a nawet pasjonatami, dzięki czemu wiele tematów budziło duże zainteresowanie.

W ramach ćwiczeń studenci poznali min.: obraz klęski nawałnicy z 11.08.2017 roku oraz sposoby zagospodarowania powierzchni poklęskowych, wyjątkowe odnowienia naturalne jodły, wyłuszczarnię i przechowalnię nasion, składnicę drewna,  sposoby prowadzenia odnowień naturalnych sosny, formy edukacji przyrodniczo-leśnej i szkolnictwa leśnego na poziomie szkoły średniej, eksperymenty związane z zabezpieczaniem przed szkodami powodowanymi przez zwierzynę, stare drzewostany świerka sitkajskiego i daglezji, formy ochrony przyrody oraz wiele innych elementów praktyki leśnej.

Serdeczne podziękowania za bardzo miłe przyjęcie składamy pracownikom goszczących nas nadleśnictw, ZSLP w Białogardzie oraz Słowińskiego Parku Narodowego.

Pracownicy Katedry Użytkowania Lasu: Arkadiusz Tomczak, Tomasz Jelonek, Marcin Jakubowski oraz Jarosław Szaban

Tags: