„Śpiewnik starszego już leśnika

Styczeń 16, 2018 - 08:07

Nakładem Koła Leśników Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu ukazał się „Śpiewnik starszego już leśnika” autorstwa prof. dr,. hab.,. Jerzego Modrzyńskiego.

Śpiewnik zawiera teksty 163 piosenek zebranych w 17 rozdziałach: Leśnik pokocha, Pojedziemy na łów, Z lasem w tle, Studencki światek, Na wędrówkę, Rozpaliło się ognisko, Gdzie ta keja, Rozszumiały się wierzby płaczące, Na ludowo, Biesiady nadszedł czas, Kabareton, Poetycko i lirycznie, Hitobranie na polanie, Znane przeboje, Tyle lat minęło, Rosyjskie i Ukraińskie.

We wprowadzeniu Profesor napisał „Śpiewnik niniejszy pomyślany jest przede wszystkim jako zbiór tekstów – często poetyckich i wzruszających, czasem ironicznych i refleksyjnych, niekiedy zabawnych a nawet frywolnych – zawsze jednak w jakiś sposób interesujących. Zachęcam Was zatem do przeczytania ich w wolnej chwili, ale nade wszystko do wspólnego śpiewania. Nieraz miałem okazję przekonać się o jego dobroczynnym działaniu. Życzę zatem wielu miłych chwil ze „Śpiewnikiem starszego już leśnika” w ręku.

Zainteresowanych odsyłamy do Koła Leśników UPP –  kles@up.poznan,pl