Piknik Leśników 2018

Maj 30, 2018 - 00:00

Dnia 26.05 2018 roku (sobota) Samorząd Studentów Leśnictwa Wydziału Leśnego wraz z Ogrodem Dendrologicznym miał przyjemność zorganizować jedenastą edycję Pikniku Leśników. W tym roku po raz pierwszy impreza miała miejsce na Polanie Edukacyjnej Ogrodu Dendrologicznego. W wydarzeniu uczestniczyli zarówno aktywni, jak i emerytowani pracownicy wraz ze swoimi rodzinami, studenci stacjonarni oraz niestacjonarni.

Podczas Pikniku można było wziąć udział w wielu konkurencjach wymagających od zawodników siły fizycznej, zręczności, bądź wiedzy leśnej. Oczywiście jak zawsze największym zainteresowaniem cieszyło się przeciąganie liny pracownicy vs. studenci oraz wbijanie gwoździa i wspinaczka na skrzynkach. Na najlepszych czekały atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsorów. W tym roku po raz pierwszy gościliśmy firmę Forex Polska, która wystawiła do pokazu sprzęt ogrodniczy John Deere.

Główną gwiazdą naszej muzycznej sceny była Sekcja Muzyczna Koła Leśników UPP, która umilała czas swoim występem. Cieszy nas fakt, że Piknik Leśników organizowany przez Samorząd Studentów Wydziału Leśnego we współpracy z Władzami Wydziału oraz Ogrodem Dendrologicznym, już na stałe wpisał się w kalendarium Wydziału Leśnego. Jest to doskonała okazja do wspólnej integracji braci studenckiej z wykładowcami.

Z tego miejsca chcielibyśmy podziękować Dziekanowi Wydziału Leśnego Panu prof. dr hab. Piotrowi Łakomemu, kierownikowi Ogrodu Dendrologicznego dr inż. Tomaszowi Malińskiemu, wszystkim Nadleśnictwom, Centrum Informacyjnemu Lasów Państwowych, Leśnemu Ośrodkowi Kultury Leśnej w Gołuchowie, Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu oraz firmie Husqvarna Poland i Forex Polska, za udzielone wsparcie niezbędne do organizacji imprezy.

Samorząd Studentów Wydziału Leśnego UPP

Fotograf: Natalia Smarul