Spotkanie absolwentów z okazji 40-lecia ukończenia studiów

Czerwiec 21, 2017 - 08:06

W dniach 2-4 czerwca 2017 roku odbył się zjazd absolwentów studiów stacjonarnych Wydziału Leśnego Akademii Rolniczej w Poznaniu, z okazji 40-lecia ukończenia studiów. Był to rocznik przełomowy ponieważ w 1972 roku kandydaci na studentów zdawali na Wydział Leśny Wyższej Szkoły Rolniczej a przyjęto ich do Akademii Rolniczej. W tym roku nasza Uczelnia zmieniła nazwę i siedzibę władz uczelnianych z ul. Dąbrowskiego na ulicę Wojska Polskiego. Na pierwszym roku było ok. 90 osób a w 1977 roku ukończyło ok 60. Na zjazd zgłosiły się 42 osoby, 3 z nieznanych przyczyn nie dotarły. Uczestnicy zjazdu zakwaterowali się w Pałacu Biedrusko, gdzie w pięknej Sali balowej odbyła się uroczysta kolacja wspomnieniowa a następnego dnia miał miejsce atrakcyjny wieczór grillowy.

Z okazji tego Zjazdu, w dniu 3 czerwca o godz. 10.30 Katedra Ekonomiki Leśnictwa zorganizowała seminarium pt.: „Profil kształcenia studentów leśnictwa w latach 70 XX wieku i obecnie realizowany na Wydziale Leśnym Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Na seminarium tym Dziekan Wydziału Leśnego prof. dr hab. Piotr Łakomy przedstawił stan obecny oraz perspektywy rozwojowe Wydziału, a Kierownik Katedry Ekonomiki Leśnictwa prof. dr hab. Hubert Szramka oraz uczestnicy Zjazdu przedstawili wybrane treści przedmiotów realizowanych w latach 70 tych XX wieku. Wspominano również byłych nauczycieli, profesorów, doktorów i innych pracowników z którymi uczestnicy zjazdu mieli zajęcia. Niestety większość nauczycieli z tych lat już nie żyje.

Dyplomanci najstarszego żyjącego profesora na Wydziale Leśnym, prof. dr hab. Kazimierza Urbańskiego odwiedzili Go w domu, życząc Mu dalszych i spokojnych lat życia.

Odbyty zjazd absolwentów oraz seminarium były okazją do zapoznania się nie tylko ze zmianami nazw przedmiotów ale również były okazją do porównania warunków studiowania obecnie i 40 lat temu. Uczestnicy spotkania byli pod wrażeniem warunków lokalowych w Coll. Cieszkowskich i stanu zagospodarowania parku dendrologicznego.

Ponieważ absolwenci rocznika 1972-1977, od wielu lat spotykają się corocznie w różnych pięknych rejonach kraju, przyszłoroczny zjazd koleżeński odbędzie się prawdopodobnie w czerwcu na terenie nadleśnictwa Lądek Zdrój.

Prof. dr hab. Hubert Szramka

Tags: