Studenci na XXVII Międzynarodowej Aukcji Cennego Drewna Dębowego

Styczeń 23, 2018 - 10:17

Dnia 22 stycznia 2018 r.. odbył się wyjazd seminaryjny do Ośrodka Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Dąbrowie (N-ctwo Pniewy) organizowany przez Sekcję Użytkowania Lasu oraz Wydział Leśny UPP. Tematem wyjazdu było „Gospodarowanie surowcem cennym na terenie RDLP Poznań”.

Na miejscu mieliśmy okazję uczestniczyć w warsztatach terenowych na placu aukcyjnym, na którym znajdował się zlicytowany 18 stycznia br. surowiec dębowy najwyższej jakości. Warto dodać, że forma aukcyjna sprzedaży cennego drewna dębowego odbywa się tylko na terenie RDLP Poznań, w pozostałych RDLP surowiec sprzedaje się na zasadzie submisji. Po placu zostaliśmy oprowadzeni przez Pana Dyrektora RDLP w Poznaniu – Tomasza Markiewicza, Nadleśniczego Nadleśnictwa Pniewy – Kwiryna Naparty oraz brakarzy z RDLP Poznań.

Druga część wyjazdu to część merytoryczna, na którą składały się wystąpienia: Dyrektora Tomasza Markiewicza na temat Aukcji Krotoszyńskich, dr hab. Arkadiusza Tomczaka na temat najcenniejszego surowca dębowego – dębu czarnego, dr inż. Marek Wieruszewski o metodach obróbki cennego drewna oraz Pani Katarzyny Dolaty, która przedstawiła nam przygotowania surowca do aukcji oraz podsumowała tegoroczne Międzynarodowe Aukcje Drewna Dębowego w RDLP Poznań.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować pracownikom RDLP w Poznaniu oraz Nadleśnictwa Pniewy, za umożliwienie nam przyjazdu i zdobycia cennej wiedzy, a także Dziekanowi Wydziału Leśnemu UPP prof. dr hab. Piotrowi Łakomemu za ufundowanie autobusu dla naszych studentów.

Karol Tomczak Sekcja Użytkowania Lasu Koła Leśników UPP