VI Turniej o Puchar Dziekana Wydziału Leśnego

Czerwiec 15, 2016 - 08:08

Tradycyjnie przed czerwcowym PIKNIKIEM LEŚNIKÓW odbył się już po raz szósty Turniej o Puchar Dziekana Wydziału Leśnego w halowej piłce nożnej. Turniej ten rozpoczął się o godzinie 10.30 w sobotę 4 czerwca 2016 roku w sali Centrum Kultury Fizycznej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Dziekan Wydziału Leśnego prof. dr hab. Piotr Łakomy otworzył zawody i przywitał wszystkich zawodników oraz osoby towarzyszące swoim zespołom.

Drużyny, które uczestniczyły w turnieju reprezentowały:

1. Nadleśnictwo Pniewy
  2. Nadleśnictwo Karwin
  3. Nadleśnictwo Oborniki/Łopuchówko
  4. Nadleśnictwo Skwierzyna
  5. Biuro Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej Oddział w Poznaniu
  6. „Orły Rektora” Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
  7. Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

W trakcie turnieju rozegrano w sumie 21 spotkań w systemie „każdy z każdym”. Nad poprawnym przebiegiem meczu, zgodnie z zasadami fair play, czuwała pani sędzia Kaja Szymańska, która już od wielu lat dba o nasze zdrowie i wysoką kulturę gry na boisku. Mecze, pomimo woli walki i zwycięstwa każdej z drużyn, odbywały się w przyjacielskiej atmosferze i na szczęście obyło się bez większych kontuzji.

Nadzór techniczny na sali sportowej sprawowali studenci Wydziału Leśnego, szczególnie Natalia Sowała oraz Martyna Rębacz, które z uśmiechem i pogodą ducha sprawnie kontrolowały cały turniej. Opiekę medyczną zapewniała nam pani Katarzyna Rodewald, pracująca w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym przy ul. Lutyckiej.

Naszą Uczelnię reprezentował zespół w składzie: Piotr Łakomy (kapitan drużyny), Jakub Glura, Michał Szymański, Krzysztof Okupski, Łukasz Wiatr, Paweł Kolasiński, Rafał Sobczak, Piotr Iwanicki. Po bardzo trudnych meczach, zakończonych 4 zwycięstwami i 2 remisami, ostatecznie nasza reprezentacja zajęła drugie miejsce w tym turnieju. Pierwsze miejsce zdobyła drużyna „Orły Rektora” reprezentująca Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a trzecie drużyna Nadleśnictwa Skwierzyna. Oprócz rywalizacji drużynowych trwała również zacięta walka indywidualna o tytuł króla strzelców turnieju oraz tytuł najlepszego bramkarza. Królem strzelców został Jacek Dembiński z zespołu „Orły Rektora” a najlepszym bramkarzem został nasz zawodnik Łukasz Wiatr (dział finansowy naszej uczelni).

Po zakończeniu zmagań sportowych, wszystkie drużyny przemieściły się na Piknik Leśników, gdzie Dziekan Wydziału Leśnego wręczył zdobyte puchary i statuetki poszczególnym drużynom oraz zawodnikom. Następnie po oficjalnym zakończeniu turnieju, odbyły się w leśnej atmosferze rozmowy aż do późnych godzin wieczornych. Dziękujemy wszystkim zespołom oraz osobom pomagającym za udział i zaangażowanie. Do zobaczenia na następnej edycji tegoż turnieju.

Jakub Glura