Wsparcie finansowe z budżetu miasta dla Ogrodu Dendrologicznego

Czerwiec 05, 2017 - 08:34

Komisja Ochrony Środowiska i Zieleni Miejskiej Poznania zagłosowała  jednogłośnie za dofinansowaniem Ogrodu Dendrologicznego Wydziału Leśnego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Komisja przyjęła stanowisko, aby wesprzeć Ogród kwotą 50 tys. zł, pieniądze zostaną przekazane w ramach najbliższej poprawki w budżecie Miasta.

Wspomniana kwota ma być przeznaczona m.in. na: pielęgnację drzew, nasadzenia roślin, nawozy i środki ochrony roślin.

Ogród Dendrologiczny udostępniony jest do zwiedzania w sezonie zimowym od 1 października do 30 kwietnia: w dni robocze, w godz. 9-15; w sezonie letnim od 1 maja do 30 września: codziennie w gody. 10-18. Zajęcia z przewodnikiem dla grup zorganizowanych po wcześniejszym uzgodnieniu terminu (koszt przewodnika: 50 zł).