93 urodziny Profesora Jacka Michalskiego

Na zdjęciu od lewej: Dyrektor OKL w Gołuchowie Benedykt Rozmiarek, emerytowany dyrektor RDLP w Poznaniu Piotr Grygier, Prorektor UPP prof dr hab. Roman Gornowicz, Małżonka Jubilata pani Weronika Michalska, Dziekan WL prof. dr hab.

Czytaj całość

Nowy międzyuczelniany kierunek studiów II stopnia Ochrona przyrody i edukacja przyrodniczo-leśna

Liderem w zakresie prowadzenia spraw organizacyjnych związanych ze Studiami jest Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu.

Zmarł Profesor Kazimierz Urbański

W 1951 roku rozpoczął pracę na Uniwersytecie Poznańskim w Katedrze Urządzania Lasu, a w 1953 roku przeszedł do Katedry Szczegółowej Hodowli Lasu.

Czytaj całość

Profesor Piotr Łakomy powołany do grupy ekspertów wypracowujących system ochrony drzewostanów sosnowych

Heterobasidion irregulare (wpisany na listę organizmów kwarantannowych A2 EPPO) jest czwartym gatunkiem korzeniowca występującym w Europie.