Wydział Leśny Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu na pierwszym miejscu Rankingu Kierunków Studiów Perspektywy 2017

Czerwiec 12, 2017 - 08:43

Wydział Leśny Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu został najwyżej oceniony w Rankingu Kierunków Studiów Perspektywy 2017. Ranking ten to uporządkowana informacja o 61 najpopularniejszych kierunkach studiów prowadzonych w polskich uczelniach akademickich – publicznych i niepublicznych.

Dziekan Wydziału Leśnego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu prof dr hab. Piotr Łakomy (trzyma nagrodę za pierwsze miejsce w kategorii Kierunki rolnicze i leśne)

W kategorii Kierunki rolnicze Wydział Leśny Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu uzyskał maksymalną ilość punków (100), tuż za nim sklasyfikował się Wydział Leśny Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (95.3 punkty) na trzecim miejscu Wydział Rolnictwa i Biologii Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (95 punktów).

W Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2017  w klasyfikacji ogólnej Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu zajął 26 miejsce zaś w kategorii Uczelnie rolnicze  pierwsze miejsce  (55,6 punktów), tuż za nim Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (53,6 punktów ) na trzecim miejscu Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu (52 punkty).

Tags: