Wydział Leśny Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu ponownie na pierwszym miejscu Rankingu Kierunków Studiów Perspektywy 2018

Maj 29, 2018 - 08:58

Drugi raz z rzędu Wydział Leśny Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu został najwyżej oceniony w Rankingu Kierunków Studiów Perspektywy 2018.

W kategorii Kierunki rolnicze Wydział Leśny Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu uzyskał maksymalną ilość punktów (100), za nim Wydział Kształtowania Środowiska i Rolnictwa Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie (90,6 punkty), na 3 miejscu Wydział Leśny Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie Wydział Leśny (89.6 punkty) na czwartym miejscu Wydział Leśny Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (89,4 punkty).

W Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2018  w klasyfikacji ogólnej Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu zajął 27 miejsce (50 punktów),  zaś w kategorii Uczelnie rolnicze  pierwsze miejsce  tuż za nim (Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (48 punktów ) na trzecim miejscu Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu (46 punkty).

Ranking Szkół Wyższych Perspektywy 2018 ze swoją rekordową liczbą 29 kryteriów i unikatową kombinacją wag i algorytmem obliczeń jest najbardziej rozbudowanym rankingiem edukacyjnym na świecie i jednym z trzech, który ma międzynarodowy certyfikat jakości. Jego kryteria opracowuje kapituła, której pracom przewodniczył prof. dr hab. Michał Kleiber, b. prezes Polskiej Akademii Nauk. Ranking ten to uporządkowana informacja o 68 najpopularniejszych kierunkach studiów prowadzonych w polskich uczelniach akademickich – publicznych i niepublicznych.

Prof dr hab. Piotr Łakomy

Dziekan Wydziału Leśnego