Wymiana studentów i pracowników w ramach projektów Erasmus+ z Azerbejdżanem i Gruzją

Maj 11, 2018 - 12:53

Dobiega końca projekt E+ wymiany studentów i pracowników między Wydziałem Leśnym UP w Poznaniu a partnerskimi uczelniami z Zakaukazia: Azerbejdżańskim Państwowym Uniwersytetem Rolniczym w Gandży i Gruzińskim Uniwersytetem Technicznym w Tbilisi, obejmujący lata akademickie 2016/17 i 2017/18.

W dniach od 20 do 26 kwietnia gościliśmy na Wydziale Panią Prof. Nino Lomidze i Pana Prof. Zuraba Laoshvili z Gruzji, którzy zaprezentowali cykle wykładów z zakresu entomologii leśnej pracownikom i studentom naszego Wydziału.

Obecnie w Polsce przebywa student z uczelni azerskiej – Ibrahim Ibrahimov, realizujący kurs „Elements of multifunctional forest management”. Zajęcia prowadzone są w trybie indywidualnym, m.in. we współpracy z Biurem Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej Oddział w Brzegu (http://buligl.pl/pl/web/brzeg/6#praktykanci). Z kolei w Azerbejdżanie swój semestralny pobyt realizuje student naszego Wydziału – Piotr Bogucki. Obaj zakończą swoje zagraniczne kursy pod koniec lipca 2018 roku.

Grzegorz Rączka

Pełnomocnik Dziekana Wydziału Leśnego

do spraw kontaktów z krajami Kaukazu

PDF icon wspólpraca_ Gruzją i Azerbejdzanem.pdf297.65 KB