Wystawa fotograficzna Radomira Bałazego ”Czarno biały świat”

Kwiecień 20, 2017 - 13:03

Termin: 21 kwietnia 2017 do 12 maja 2017

Miejsce: Budynek Kolegium Cieszkowskich, Poznań, ul. Wojska Polskiego 71

Wstęp wolny: godz. 8.00 – 19.00

Autor o sobie: „Fotografiką zaraził mnie jeszcze w szkole podstawowej mój tata, ofiarowując rosyjskiego Feda, później Zenita itd. Po wielu latach doświadczeń z różnymi aparatami, równie chętnie sięgam po telefon jak i po dobrą lustrzankę, bo tak naprawdę liczy się chwila i satysfakcja utrwalania czegoś, co się już nigdy więcej nie powtórzy. Na równi z fotografią uliczną czy też podróżniczą pasjonuje mnie fotografia krajobrazowa, portrety a sporadycznie niemal wszystkie jej pozostałe rodzaje. Wierząc w to, że zdjęcia powstają w głowie fotografa staram się poszukiwać kadrów nie oczywistych z pozoru banalnych, które umykają nam zwykle w codziennej gonitwie za „mieć”.

O Autorze  przyjaciel Paweł Strzeliński:

„Parafrazując znaną piosenkę można napisać „dzisiaj fotografować każdy może…”. Część z nas już zapomniała, a wielu nie znała nawet czasów, gdy mając do dyspozycji dwie, trzy rolki slajdów cyzelowało się każdy kadr, pamiętając, że muszą wystarczyć na kolejne 2 dni pleneru.

Do tego kłopoty ze zdobyciem dobrego sprzętu, a zwłaszcza koszmarnie drogiej, profesjonalnej optyki. W takich właśnie czasach poznałem Radka. Młody student Wydziału Leśnego (wówczas jeszcze Akademii Rolniczej im. Augusta Cieszkowskiego w Poznaniu) zgłosił się do udziału w plenerze fotograficznym Koła Leśników. Przypadek sprawił, że na plener nie dotarł. Ale za to w krótkim czasie był już prezesem Sekcji Fotograficznej i sam organizował plenery. Na jednym z nich, w Izerach pokazał slajdy, na których niesamowite krajobrazy górskie były znakomitym tłem do … pasji. Fotograficznej pasji. Dzięki której zdjęcia, niezależnie od jakości optyki, wielkości matrycy i poziomu szumów zawsze będą wychodziły „trochę lepiej, a nigdy (no, prawie nigdy ;-) trochę gorzej…”.

Organizator: Wydział Leśny Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Instytut Badawczy Leśnictwa, Nadleśnictwo Świeradów

Tags: