X Międzynarodowy Plener Rzeźbiarski Puszcza Zielonka 2017

Sierpień 19, 2017 - 10:49

W dniach 3-13 września 2017 r. w Kamińsku k. Murowanej Gośliny odbędzie się X jubileuszowa edycja Międzynarodowego Pleneru Rzeźbiarskiego Puszcza Zielonka. Wydarzenie odbywa się w ramach RAMUS ARTIS Festival. Wydział Leśny Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu już po raz kolejny współpracuje w organizacji tego kulturalnego przedsięwzięcia.

Na plener  przybędą rzeźbiarze z: Chile, Hiszpanii, Kosowa, Rumunii, Holandii, Kolumbii, Serbii, Litwy, Turcji, Egiptu i Polski. Artyści zmierzą się tym razem z tematem: "Dom".

Zarówno plener, towarzyszące mu warsztaty, jak i wystawa pokazująca prace rzeźbiarzy będzie miała miejsce na terenie Novel House w Kamińsku. Wernisaż 12 września, 2017 r. godz. 18.00 (gmina Murowana Goślina).

Dla upamiętnienia tego wydarzenia na zakończenie Festiwalu jak co roku zasadzone zostanie drzewko.

Rzeźby z poprzednich edycji Pleneru znajdują się m.in. na Wydziale Leśnym Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu (przed budynkiem Kolegium Cieszkowskich), na Wydziale Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, w Parku Orientacji Przestrzennej w Owińskach, na terenie miasta i gminy Murowana Goślina, na terenie Ogrodu Botanicznego UAM.

Organizatorem wydarzenia jest jest: Fundacja RAMUS ARTIS

Projekt współfinansowany przez: Gminę Murowana Goślina i Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Patronat: Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu,

Współpraca: Wydział Leśny Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Murowanej Goślinie, Nadleśnictwo Łopuchówko, Cittaslow, Ikograf.

Patronat medialny: Drewno.pl, Iks, POZnan, Puls Poznania, Głos Wielkopolski, Radio Poznań, Wielkopolska Kultura u Podstaw, KulturaPoznan.pl, TVP 3 Poznań, O.pl.

Tags: