Z "Przylesia" na "Przylesie", czyli zajęcia w Warsztacie Terapii Zajęciowej

Z "Przylesia" na "Przylesie", czyli zajęcia w Warsztacie Terapii Zajęciowej

luty 02, 2018 - 11:15

W dniu 30 stycznia 2018 roku skromna reprezentacja Sekcji Edukacji Przyrodniczo-Leśnej Koła Leśników w osobach Agnieszki Urbaniak i Krzysztofa Rutkowskiego przeprowadziła zajęcia leśne dla osób z lekką niepełnosprawnością intelektualną – uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej „Przylesie”.

Nazwa placówki brzmi zobowiązująco, toteż zabraliśmy ze sobą spory kawałek lasu. Uczestnicy mogli dotknąć poroża jelenia, daniela, sarnich parostków, szyszek, nasion, porostów i wielu innych darów lasu. Opowiedzieliśmy o naszych studiach, pracy leśnika, niektórych gatunkach drzew, zwierzętach leśnych.

Spędziliśmy przesympatyczny czas wśród bardzo miłych ludzi, zawsze, jak podkreślali, chętnie przyjmujących gości. Wielu uczestnikom „Przylesia” tematyka nie była obca, bowiem niektórzy pracują w ogrodach botanicznych, renowują drewniane meble albo mają na co dzień kontakt z przyrodą np. na działce.

 Wywiązały się naprawdę ciekawe dyskusje, a na koniec przeprowadziliśmy quiz z drobnymi upominkami. Mieliśmy okazję podziwiać witraże i ceramikę, którą tworzą w ramach Pracowni Rękodzieła z fakultetem artystycznym. Dostaliśmy nawet ręcznie wykonane, piękne ceramiczne dzieło w podarku - widoczne na zdjęciu. Na koniec zaprosiliśmy wszystkich na wiosenny spacer i pogadankę do naszego Ogrodu Dendrologicznego.

Krzysztof Rutkowski

stat4u