Z wnętrza lasu - wystawa malarska Michała Woźniaka

Listopad 08, 2018 - 09:48

Wydział Leśny Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu i Fundacja RAMUS ARTIS zapraszają na wernisaż i wystawę malarską Michała Woźniaka  „Z wnętrza lasu”.

Termin: wernisaż 13 listopada 2018 r., godz. 17.30. Wystawa: 14-30 listopada 2018 r. Miejsce: Budynek Kolegium Cieszkowskich, Poznań, ul. Wojska Polskiego 71. Wstęp wolny. Organizatorem wystawy: Wydział Leśny Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Fundacja RAMUS ARTIS.

Zmiana perspektywy, punktu obserwacji daje często ciekawe rozstrzygnięcia.

Zanurzenie się w rzeczywistości natury zmienia status człowieka obserwatora. Pozwala przekroczyć granicę, przejść na drugą stronę. Las wtedy staje się szablonem – maską, przez który badamy realność, ale też znika przez to z horyzontu percepcji. Pojawia się umowny rytm, podział, dający szansę na inny widok. Mniej wyraźny, oderwany od racjonalności, ale dzięki temu bardziej uniwersalny.

Michał Woźniak – rocznik 1976.

Mąż i ojciec. Absolwent Scholi Posnaniensis z komunikacji wizualnej i grafiki użytkowej. Współpraca dydaktyczna z Wydziałem Artystycznym WSUS w pracowniach Psychofizjologii Widzenia i Reżyserii Barwy i Przestrzeni. Dyrektor artystyczny w studiu Ornatus.

W sztuce posługuje się różnorodnymi technikami plastycznymi, od tradycyjnych do współczesnych, łącząc je swobodnie, by wyrazić to co najważniejsze dla siebie i często innych.

PDF icon z-wnetrza-lasu-katalog.pdf3.11 MB
Tags: