Znamy już zwycięzców Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Las skarbnicą bioróżnorodności”

Maj 21, 2015 - 10:26

Dnia 21 maja 2015 roku w Poznaniu  rozstrzygnięto I edycję  Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Las skarbnicą bioróżnorodności”  zorganizowanego przez Wydział Leśny Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu.

Nagrodę główną zdobyła fotografia pt. ”Czarne Trio” autorem zdjęcia jest Paweł Kaczorowski

Na konkurs wpłynęło 102 fotografie z całej Polski. Jury w składzie: Prof. dr hab. Piotr Łakomy – Dziekan Wydziału Leśnego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu , Tomasz Ogrodowczyk – Kierownik Leśnego Studium Filmowego  Ośrodka Rozwojowo-Wdrożeniowego Lasów Państwowych w Bedoniu, Adriana Bogdanowska – redaktor naczelna Magazynu Przyrodniczego SALAMANDRA, Michał Woźniak - Dyrektor artystyczny w studiu ORNATUS, wykładowca na Wydziale Artystycznym WSUS, Jolanta Węgiel – specjalista do spraw promocji na Wydziale Leśnym Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, redaktor naczelna portalu nietoperze.pl

przyznało następujące miejsca oraz wyróżnienia:

Nagrodę główną zdobyła fotografia pt. ”Czarne Trio” autorem zdjęcia jest  Paweł Kaczorowski.

W listopadzie 2015 r  na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu, w budynku Kolegium Cieszkowskich, planowane jest  zorganizowanie indywidualnej wystawy fotograficznej pana Pawła Kaczorowskiego . Już dzisiaj serdecznie zapraszamy.

Ponadto kapituła przyznała dziewiętnaście  wyróżnień. Poniżej lista wyróżnionych fotografii.

• Atak - Michał Kut
  • Cicha woda brzegi skrzypi - Marcin Jakubowski
  • Duszki - Piotr Górny
  • Głębokie spojrzenie - Dominik Majer
  • GreenWood - Artur Jastrzębski
  • Jesienny buk - Paweł Kaczorowski
  • Mrówczane codzienności - Klaudia Kluska
  • Orzesznica - Mateusz Dobrzycki
  • Płonnik Pospolity - Jan Feliks Tomczyk
  • Przeprawa - Łukasz Gwiździel
  • Skrzydła - Piotr Górny
  • Śpiący Lelek - Mateusz Dobrzycki
  • Światło - Łukasz Gwiździel
  • W świetle poranka - Mateusz Dobrzycki
  • W świecie skrzatów - Andrzej Pasieka
  • Na wrzosowisku - Sonia Najwer
  • W zawieszeniu - Janusz Szmyt
  • Wiosenne poruszenie na szkółce - Paweł Kaczorowski
  • Zorza uralska - Michał Kut

Wyróżnione prace zostaną  zaprezentowanie na wystawie ciągłej w budynku Kolegium Cieszkowskich. Planowany termin otwarcia wystawy to listopad 2015 r.

Tags: