Sierpień 2018

Złoty róg w stolicy - piknik edukacyjny oraz Koncert Muzyki Myśliwskiej w Amfiteatrze w Łazienkach Królewskich

Sierpień 30, 2018 - 08:40

Była gra terenowa, w której wzięło udział około 400 dzieci, były zagadki, rozpoznawania gatunków zwierząt łownych, ich tropów oraz prace plastyczne. Nie zabrakło także uśmiechu, wiedzy, zaangażowania i talentu plastycznego naszych studentów, który został wykorzystany między innymi do malowania twarzy dużych i małych miłośników przyrody.

Spotkanie związków i organizacji łowieckich w Warszawie

Sierpień 28, 2018 - 15:00
Uczestnicy spotkania przed siedzibą PZŁ w Warszawie (fot. A. Wierzbieniec)

W dniu 25 sierpnia 2018 roku Zarząd Główny Polskiego Związku Łowieckiego zorganizował z okazji jubileuszu wyjątkowe spotkanie na które przybyli m.in. Dyrektor Generalny CIC  Tamás Marghescu, Sekretarz Generalny FACE Ludwig Willinegger, a także przedstawiciele związków i stowarzyszeń łowieckich z Białorusi, Czech, Estonii, Litwy, Łotwy, Niemiec, Rosji i Słowacji. Polską delegację reprezentowali m.in. Łowczy Krajowy Piotr Jenoch, a także prof. dr hab. Roman Dziedzic, prof. dr hab. Wanda Olech oraz piszący te słowa.

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu znalazł się na światowej liście Shanghai Ranking's Global Ranking of Academic Subjects 2018

Sierpień 10, 2018 - 19:51

Shanghai Ranking's Global Ranking of Academic Subjects publikowany od roku 2009 to międzynarodowe zestawienie instytucji naukowych z całego świata ocenianych pod względem 54 dyscyplin naukowych. Znajdują się wśród nich min. nauki przyrodnicze, ścisłe, społeczne, ekonomiczne oraz medyczne i techniczne. Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu uplasowała się w dziedzinie Food Science & Technology na miejscu 151-200 z wynikiem 41,6 pkt., w dziedzinie Veterinary Sciences - 201-300 uzyskując 23 pkt.

ERASMUS+ Wizyta z Gruzji

Sierpień 02, 2018 - 08:05

W czasie tygodniowego pobytu gość zapoznał się z organizacją i zapleczem laboratoryjnym naszego Uniwersytetu oraz Wydziału Leśnego, uczestniczył w spotkaniach z przedstawicielami Kierunkowego Zespołu ds. Jakości Kształcenia na Wydziale Leśnym UPP oraz z koordynatorami programu ERASMUS+ na poziomie uczelnianym i wydziałowym.