Wrzesień 2018

Wydział Leśny w Poznaniu – najlepszy wybór dla Absolwenta Technikum!

Wrzesień 26, 2018 - 10:53
Fot. A. Wachowiak

Czwartoklasistom życzę powodzenia na maturze! Pani Aleksandrze Kratowicz-Wiśniewskiej i Pani Agnieszce Wachowiak dziękuję za miłą i owocną współpracę!

Do zobaczenia w październiku 2019 roku! Naprawdę warto!

                                                                                                                                             M. Baranowska

Piknik Naukowy pod patronatem Wydziału Leśnego UPP

Wrzesień 18, 2018 - 11:07

Festyn  skierowany był do całych rodzin, jednak najwięcej atrakcji czekało na dzieci i młodzież. Można było między innymi zobaczyć eksperymenty przyrodnicze, obejrzeć sprzęt ratowniczo-gaśniczy, porównać nowoczesny sprzęt używany w leśnictwie ze sprzętem którym posługiwano się w ubiegłym wieku. Wśród wystawców nie mogło zabraknąć stoiska wydziałowego, które przygotowała Katedra Łowiectwa i Ochrony Lasu. Zapraszamy na fotorelacje z tego wydarzenia.

Jolanta Węgiel

III Mistrzostwa Polski Operatorów Forwarderów

Wrzesień 11, 2018 - 09:43
Fot. W. Stempski

Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Filip Głogowski-Kurpisz zastępca dyrektora projektu Targów Gospodarki Leśnej, Przemysłu Drzewnego i Ochrony Środowiska Eko-Las. Do zawodów przystąpiło 21 operatorów z terenu całej Polski, którzy wystartowali na maszynach marek Rottne oraz John Deere. Nad przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska: sędzia główny - dr inż. Krzysztof Polowy oraz sędziowie pomocniczy: dr hab. Włodzimierz Stempski, dr inż. Andrzej Węgiel, Kacper Borowski, mgr inż. Bartłomiej Naskrent, inż.

Wydział Leśny UPP na Dniach Ochrony Środowiska w Łazienkach Królewskich

Wrzesień 10, 2018 - 09:49

Dr Anna Wierzbicka z doktorantami Katedry Łowiectwa i Ochrony Lasu opowiadali mieszkańcom Warszawy i turystom jak należy chronić się przed kleszczami. Oferta przygotowana przez nasz wydział, cieszyła się ogromnym zainteresowaniem zarówno dorosłych jak i dzieci. Przez cały dzień wydziałowi edukatorzy odpowiadali na pytania, obali mity, uczyli jak prawidłowo wyciągnąć kleszcza oraz zachęcali do częstych wizyt w lesie.

 

Więcej o Dniach Ochrony Środowiska

Wydział Leśny UPP na targach EKO-LAS

Wrzesień 04, 2018 - 12:33

W piątek – w pierwszym dniu Targów w godzinach 12:00-14:30  odbędzie się konferencja pt. „Drogi leśne – potencjał rozwoju społecznych funkcji lasu” .Profesor Andrzej Czerniak z Katedry Inżynierii Leśnej Wydziału Leśnego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu rozpocznie konferencję referatem pt. „Tematy badawcze w zakresie drogownictwa leśnego „.

W programie przewidziano wystąpienia:

Dr hab. Grzegorz Trzciński, Wydział Leśny Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie - Udostępnianie dróg leśnych.

Ekonomiczne aspekty realizacji ekologicznych, społecznych i gospodarczych funkcji lasów

Ekonomiczne aspekty realizacji ekologicznych, społecznych i gospodarczych funkcji lasów

Katedra Ekonomiki Leśnictwa Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu przy współudziale innych ośrodków naukowych organizuje po raz ósmy konferencję ekonomiczno-leśną, której tematem przewodnim są "Ekonomiczne aspekty realizacji ekologicznych, społecznych i gospodarczych funkcji lasów".

Konferencja będzie miejscem dyskusji i wymiany poglądów na pojawiające się nowe oczekiwania w zakresie korzystania z dobrodziejstw lasów oraz związanych z tym problemów regionalnego gospodarowania lasami.