Sierpień 2019

Zostań mecenasem wyprawy studentów leśnictwa do Gwatemali

Sierpień 22, 2019 - 09:22

Projekt „Lasy Świata” jest przedsięwzięciem, które umożliwia młodym bardzo aktywnym studentom poznanie różnych formacji  leśnych bezpośrednio w terenie. Dzięki tym wyprawom uczestnicy  mają możliwość przyjrzenia się  sposobom prowadzenia gospodarki leśnej oraz podejściem do ochrony przyrody w „tzw. kultowych  leśnych miejscach”.

Skanowanie przyrody

Sierpień 19, 2019 - 14:25

W ramach testów przydatności prezentowanej technologii wykonano skanowanie zagrody danieli oraz drzewostanu. W związku z narastającym problemem zamierania drzewostanów, również na terenie pilskiej dyrekcji postanowiono przetestować także kamerę multispektralną Sequoia+ do analizy stanu zdrowotnego drzewostanów. Nośnikiem dla kamery był płatowiec eBEE X, którego niewątpliwą zaletą jest relatywnie długi czas lotu. Obecnie czekamy na odpowiednio przetworzone i opracowane wyniki nalotów.

Sekcja Teriologiczna Koła Leśników po raz kolejny w Drawieńskim Parku Narodowym

Sierpień 13, 2019 - 20:09

Już od 2013 roku Sekcja Teriologiczna prowadzi monitoring nietoperzy w Drawieńskim Parku Narodowym. Odwiedzany jest dwa razy w roku. Zimą kontrolowane są bunkry, piwnice i inne obiekty, w których zimują nietoperze. Latem natomiast prowadzone są odłowy nietoperzy w sieci chiropterologiczne oraz kontrola schronów zawieszonych na drzewach.