Kompleksowe ćwiczenia terenowe

Kompleksowe ćwiczenia terenowe

Czerwiec 14, 2018 - 11:39

W dniach 8-10 czerwca odbyły się kompleksowe ćwiczenia terenowe w ramach modułu dyplomanta dla studentów studiów stacjonarnych II stopnia.

Zajęcia terenowe były ostatnimi ćwiczeniami w trakcie studiów i odbywały się na terenie Nadleśnictwa Szklarska Poręba oraz Karkonoskiego Parku Narodowego.

Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z gospodarką w nadleśnictwach górskich o zupełnie innej specyfice pracy niż nadleśnictwa nizinne. Tereny nadleśnictwa  i Karkonoskiego Parku Narodowego należą do wyjątkowo mocno obciążonych ruchem turystycznym, co również wymaga specyficznych form postępowania. Na terenie nadleśnictwa i parku odbywa się m. in. szereg imprez sportowych jak np. Bieg Piastów. Studenci zapoznali się też z formami ochrony przyrody, renaturyzacją torfowisk, z pozyskiwaniem drewna w górach i innymi aspektami leśnictwa.

 Opiekunowie ćwiczeń z Katedry Użytkowania Lasu składają serdeczne podziękowania dla pracowników Nadleśnictwa Szklarska Poręba oraz Karkonoskiego Parku Narodowego za przyjazne przyjęcie i wszelką pomoc.

Dr hab. Marcin Jakubowski

stat4u