Kongres Kultury Łowieckiej

Kongres Kultury Łowieckiej

Czerwiec 13, 2018 - 10:02

W dniach 15-17 czerwca 2018 roku na zamku w Pułtusku odbędzie się IV Kongres Kultury Łowieckiej, którego tytuł brzmi „Łowy i historia”.

Kongresy Kultury Łowieckiej odbywają się co pięć lat, w roku jubileuszowym Polskiego Związku Łowieckiego. W 2018 roku tytuł przewodni dotyczy aspektu historycznego, dlatego do wygłoszenia referatów zaproszono najwybitniejszych specjalistów z zakresu nauk humanistycznych w naszym kraju, którzy zajmują się problematyką przyrodniczą, w tym i łowiectwem. Słuchacze, a w przyszłości także czytelnicy, gdyż wygłoszone referatu będą opublikowane w formie książkowej, będą mogli wysłuchać referatów w sześciu sesjach tematycznych (program w załączniku). Sesje te obejmują zakres historyczny łowiectwa, społeczny wymiar polowania, język łowiecki, literaturę i ikonografię inspirowaną łowami, hodowlę zwierzyny oraz kuchnię myśliwską. Organizatorzy przygotowali także szereg imprez towarzyszących jak na przykład wystawa Klubu Kolekcjonera i Kultury Łowieckiej, pokazy kulinarne czy mini koncert muzyki myśliwskiej w wykonaniu Zespołu Reprezentacyjnego PZŁ.

Uroczyste otwarcie Kongresu z udziałem m.in. Ministra Środowiska Henryka Kowalczyka, Dyrektora Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska Beaty Nowosielskiej, Łowczego Krajowego Piotra Jenocha, niemal wszystkich łowczych okręgowych odbędzie się w piątek, 15 czerwca 2018 o godzinie 16.00. Natomiast sesje referatowe odbędą się w sobotę i niedzielę (16-17.06.2018). Wszyscy zainteresowani będą mogli śledzić Kongres on-line poprzez stronę internetową
https://www.youtube.com/watch?v=HCFXPEX8L-g

która będzie aktywna w trakcie wydarzeń kongresowych.  

 

Gorąco zachęcam do śledzenia tego wyjątkowego wydarzenia.

 

Dariusz J. Gwiazdowicz

Przewodniczący Komitetu Naukowego

IV Kongresu Kultury Łowieckiej

ZałącznikWielkość
PDF icon Program Kongresu Kultury Łowieckiej.pdf246.08 KB
stat4u