Najnowsze wiadomości i artykuły

Latest

Lasy Świata Gwatemala 2020 - Wizyta w Utopii

Kolejny dzień był pełen wrażeń. Pobudka wśród śpiewu ptaków i szumu rzeki Rio Cahabon, słyszanych bezpośrednio z łóżka (niektóre pomieszczenia hotelu nie są odgrodzone od lasu żadnymi ścianami!) jest czymś niezwykłym!

Read More

Lasy Świata Gwatemala 2020 – Jezioro Atitlan

Nasz pobyt nad jeziorem trwał trzy dni. Podczas nich odwiedziliśmy kilka spośród kilkunastu miast położonych nad jego brzegiem. Miasta te charakteryzuje charakterystyczna niska zabudowa, wspinająca się na zbocza wulkanów i wzgórz.

Read More

Lasy Świata część I – Zdobywamy wulkan

Na nowy dzień poczekaliśmy w przytulnym hostelu w starej stolicy Gwatemali – mieście Antigua Guatemala, do którego z lotniska dostaliśmy się busami. Już nad ranem obudził nas śpiew ptaków, zupełnie inny niż ten znany nam z Polski.

Read More

REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA DO PROJEKTU STAŻOWEGO REALIZOWANEGO ZE ŚRODKÓW UNIJNYCH

Jeżeli jesteś studentem ostatniego roku Leśnictwa II stopnia, mamy dla Ciebie wolne miejsce na staż! Skorzystaj z okazji i zwiększ swoją atrakcyjność na rynku pracy!

Read More

Zbudujmy razem domki dla owadów

"EKO - AKTYWNI„ to projekt ekologiczno–edukacyjno-społeczny, którego głównym celem jest wspieranie i ochranianie pożytecznych gatunków ptaków, zwierząt i owadów.  Jednym z głównych założeń projektu jest wielopokoleniowe uczestnictwo, dlatego zapro

Read More

Studenci liczą nietoperze

Wyjazd ten był dobrą okazją aby podszkolić się w ciężkiej sztuce rozpoznawania gatunków nietoperzy.

Read More

Norwegia Erasmus Krzysztof Rutkowski

Semestr w Norwegii był pod wieloma względami inny niż w Serbii. Nie byłem tu jednym z nielicznych obcokrajowców. Przeciwnie, jednym z aż 30% studentów zza granicy, którzy uczą się w NMBU (Norweski Uniwersytet Nauk Biologicznych)!

Read More

Studenci leśnictwa w przygotowaniu na wyjazd

Na początku marca grupa 16 poznańskich leśników odwiedzi Uniwersytet Nauk Stosowanych w Eberswalde (University of Applied Sciences) i tamtejszy Wydział Leśny.

Read More

Strony

stat4u