Warsztaty

O dronach w murach naszej uczelni

Listopad 30, 2018 - 10:19

Poruszone zostały kwestie prawne uzyskania świadectwa kwalifikacji VLOS i BVLOS na loty bezzałogowym statkiem powietrznym. Zaprezentowano osprzęt Ośrodka, a także przedstawiono zastosowania „drona” w pracy leśnika i nie tylko. Panowie udostępnili stację z symulatorem lotu oraz sprzęt szkoleniowy, na którym latać uczą się kursanci. Pod koniec spotkania zrobione zostało wspólne zdjęcie oraz krótki film, oczywiście przy użyciu „drona”.

Nasi studenci na szkoleniu "Edukacja na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju"

Październik 04, 2018 - 09:16

Członkowie naszej sekcji mieli możliwość poznania nowych metod nauczania. Podczas szkolenia były omawiane Cele Zrównoważonego Rozwoju w kontekście lokalnym oraz globalnym. Studenci dowiedzieli się w jaki sposób dotyczy to nas, ludzi związanych z lasem, i w jaki sposób mamy edukować, aby cele te wprowadzać w życie. Był to dla nas bardzo inspirujący czas i wiemy, że zdobytą wiedzę i doświadczenie wykorzystamy w późniejszych działaniach.

Jeszcze raz dziękujemy za możliwość uczestnictwa w szkoleniu i życzymy wielu edukacyjnych sukcesów.

Olga Wepryk

Warsztaty dotyczące analizowania sygnałów dźwiękowych wydawanych przez nietoperze

Styczeń 09, 2017 - 09:06

Jednak najważniejszym punktem naszego szkolenia była nauka rozróżniania poszczególnych gatunków nietoperzy na podstawie zarejestrowanych dźwięków echolokacyjnych wydawanych przez te niezwykłe ssaki. Z nagrań odczytywaliśmy cztery główne parametry, które umożliwiają oznaczenie gatunku nietoperza: długość sygnału (pulsów), odległość między pulsami, główną częstotliwość oraz dość kontrowersyjną cechę - kształt sygnału.

IV Dzień Zdrowia z Wydziałem Leśnym

Czerwiec 15, 2015 - 07:55

Wydziałowe stoisko cieszyło się dużą zainteresowanie, zwłaszcza wśród najmłodszych uczestników, których uwagę skupiały eksponaty z Katedry Łowiectwa i Ochrony Lasu.

Dorośli uczestnicy chętnie korzystali z porad dr inż. Anny Wierzbickiej, na temat zabezpieczenia się  przed kleszczami.

 

Obecność Wydziału Leśnego jest związana z współpracą w projekcie „Puszcza Zielonka dla mieszkańców” realizowanym przez Fundacje ZaMiastem.

 

Strony

Subskrybuj RSS - Warsztaty