Wywiad z lamusa

Wywiad z lamusa z prof. dr hab. Jerzym Modrzyńskim

Lipiec 18, 2019 - 09:32
  • Od czego zależał wybór kierunku studiów?
  • Nie ze względu na tradycje, bo leśników w mojej rodzinie nie było. Z domu, głównie od ojca, wyniosłem jednak zamiłowanie do przyrody. I to był chyba główny motyw. Poza tym o wyborze leśnictwa zadecydowała również różnorodność przedmiotów w programie tego kierunku studiów, która mi bardzo odpowiadała.
  • Jak się w tamtych czasach studiowało?

Wywiad z lamusa z prof. dr hab. Piotrem Łakomym

Maj 13, 2019 - 08:17

- W kwietniu wybrany został nowy Dziekan - jaki program zamierza realizować?

Zostałem wybrany dziekanem w wyniku wyborów, które można określić jako uzupełniające, związane z objęciem przez poprzednika – prof. dr hab. Romana Gornowicza funkcji prorektora ds. kadr i rozwoju uczelni. Ta półtoraroczna „kadencja” nie jest pełna, więc nie może być mowy o wprowadzaniu i realizacji własnej koncepcji. Będę starał się kontynuować program, który wypracowaliśmy wspólnie, jako Kolegium Dziekańskie.

Wywiad z lamusa z dr inż. Janem Ceitlem

Marzec 27, 2019 - 12:43

- Czy nowe Zasady Hodowli Lasu wniosły coś istotnego do gospodarki leśnej?

- W zasadzie nie mogły nic wielkiego wnieść. Są bardziej ogólne i mniej szczegółowe. Uściślają jedynie kierunki działań i mają ramowy charakter. Zniknął tzw. wypełniacz ideowy, więc są mniej obszerne. Obecne Zasady mają 72 strony, a tak naprawdę 55 str. Są cieńsze od pierwszych z 1953 r., które miały 84 str. Założeniem było, aby nowe ZHL nie były instrukcją technologiczną, ani podręcznikiem hodowli lasu.

Strony

Subskrybuj RSS - Wywiad z lamusa