Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „Las skarbnicą bioróżnorodności”

Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „Las skarbnicą bioróżnorodności”

Marzec 12, 2015 - 08:22

Wydział Leśny Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu zaprasza: pracowników, studentów  i absolwentów wydziału, oraz wszystkich fotografów przyrody do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym pt. „Las skarbnicą bioróżnorodności”.

Przedmiotem konkursu są fotografie wykonane techniką cyfrową lub zeskanowane zdjęcia analogowe. Na konkurs można zgłaszać fotografie obejmujące następujące tematy:

  • las – zdjęcia przedstawiające drzewostany,
  • flora, fauna i mykobiota polskich lasów – zdjęcia przedstawiające rośliny, zwierzęta i grzyby, które są związane z środowiskiem leśnym,
  • las miejscem pracy – zdjęcia ukazujące pracę sektora usług leśnych oraz pracę leśników,
  • terenowe praktyki studenckie – zdjęcia przedstawiające studentów w czasie praktyk, mogą być zdjęcia historyczne, badania naukowe w leśnictwie - zdjęcia przedstawiające naukowców i studentów podczas badań.

Prace na konkurs należy dostarczyć na nośniku cyfrowym (CD, DVD, SD, pendrive) tradycyjną pocztą, przesyłką kurierską lub osobiście, w terminie do 4 maja 2015 r.  (decyduje data nadania) na adres:

Dziekanat Wydziału Leśnego, Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu,

 Collegium Maximum,

 ul. Wojska Polskiego 28

60-637 Poznań, dopisek „Konkurs”.

Oceny nadesłanych zdjęć dokona Kapituła konkursu powołana przez organizatora. Podstawowymi kryteriami oceny dokonywanymi przez Kapitułę Konkursu są: walory artystyczne, oryginalność i pomysłowość przedstawienia tematu.

 

Nagrodą główną dla autora najlepszego zdjęcia jest zorganizowanie indywidualnej wystawy fotograficznej na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu, w budynku Kolegium Cieszkowskich, połączonej z działaniami promocyjnymi. Dodatkową nagrodą jest zaprezentowanie na wystawie ciągłej w budynku Kolegium Cieszkowskich na okres nie krótszy niż dwa lata. Na życzenie autora, obok imienia i nazwiska, na fotografii zostanie  umieszczony mail.

Nagrodą dla autorów wyróżnionych prac jest zaprezentowanie ich na wystawie ciągłej w budynku Kolegium Cieszkowskich na okres nie krótszy niż dwa lata. Na życzenie autora, obok imienia i nazwiska, na fotografii zostanie  umieszczony mail.

Dodatkowych informacji na temat konkursu udziela Jolanta Węgiel (e-mail: jwegiel@up.poznan.pl, tel.: 695 744 932).

ZałącznikWielkość
PDF icon Regulamin_konkurs_foto.pdf254.9 KB