Sezon zimowy Sekcji Łuczniczej Koła Leśników

Marzec 19, 2020 - 08:05

Mamy już połowę Marca, postanowiliśmy więc podsumować sezon zimowy Sekcji Łuczniczej Koła Leśników. Jako daty graniczne wybrałem sobie 1 grudnia i ostatni turniej na którym byliśmy - 7 marca. Uwierzcie mi, pomimo braku bieżącego pisania relacji i artykułów (co wyniknęło między innymi z natłoku obowiązków na Uczelni w tym czasie) nasza Sekcja działała prężnie i aktywnie. Na początek może turnieje - w wyżej wymienionych ramach czasowych wzięliśmy udział w trzech - I i II Turnieju Halowym "Gnieźnieńska Tarczówka" (odpowiednio 1 grudnia i 7 marca), oraz na Halowym Turnieju Łucznictwa Tradycyjnego w Zalasewie.

Wszystkie trzy wymienione imprezy były dla nas powiewem świeżości - na codzień strzelamy w terenie, trenujemy głównie łucznictwo 3D, a wejście na salę i strzelanie tarczowe było czymś zupełnie nowym i wymagającym. Podjęliśmy jednak wyzwanie, przetrenowaliśmy odpowiednią ilość godzin strzelając do tarczy (i to pomimo niezawsze sprzyjających warunków pogodowych zimą!) i wzięliśmy udział w zawodach. We wszystkich poszło nam całkiem dobrze - I Gnieźnieńska Tarczówka zakończyła się następującymi wynikami: Marcin Włoch - 1 miejsce w kategorii łuk bloczkowy mężczyzn; Krzysztof Jarmusz - 2 miejsce w kategorii łuk bloczkowy mężczyzn; reszta zawodników znalazła się bardzo blisko podium w swoich kategoriach, no i wszyscy, co do jednego, wyjechaliśmy z turnieju z dyplomami! W Zalasewie również udało nam się osiągnąć podium - Marcin Włoch zdobył 3 miejsce w kategorii łuk hunter mężczyzn, z kolei na II Gnieźnieńskiej Tarczówce - 1 miejsce w kategorii łuk hunter mężczyzn. Na gnieźnieńskim podium uplasował się po raz kolejny Krzysztof Jarmusz, zajmując 2 miejsce w kategorii łuk bloczkowy mężczyzn. Reszta drużyny (tym razem znacznie liczniejszej) znalazła się na wysokich miejscach, wracając do domu z dyplomami. Nasze koleżanki otrzymały także od organizatora upominki z okazji dnia kobiet - kubki i kwiaty.

Jednak turnieje to nie całość naszej działalności - w ciągu sezonu zimowego przeprowadziliśmy aż 53,5 godziny treningów!

Wyjątkowym momentem w w.w. okresie były piąte urodziny Sekcji, które obchodziliśmy 14 grudnia. Obchody urodzin zwieńczyliśmy między innymi wspólnym, całodniowym treningiem, oraz oficjalnym spotkaniem, na którym dotychczasowi prezesi Sekcji opowiadali o swoich kadencjach, a na ręce naszego opiekuna przekazana została kronika Sekcji. Był też symboliczny, pyszny tort w kształcie łuczniczej tarczy przygotowany przez nasze koleżanki!

Na zakończenie sezonu zimowego odbyło się też spotkanie walne Sekcji, rozpoczynające sezon letni naszej działalności. Oznacza to, że możecie spodziewać się jeszcze więcej wiadomości z naszej strony! Korzystając z okazji chciałbym również zaprosić Państwa na naszą stronę na facebooku, gdzie prowadzimy obecnie serię postów, w których dzielimy się swoimi łuczniczymi inspiracjami - tak, żeby uprzyjemnić czas spędzany przez większość z nas w domu!

Mikołaj Grabowski