Wydział Leśny i Technologii Drewna – po 66 latach ponownie razem

Wrzesień 01, 2020 - 07:54

Od 1 września 2020 roku zaczyna działać Wydział Leśny i Technologii Drewna, na podstawie  Zarządzenie nr 124/2020 Rektora Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu z dnia 24 sierpnia 2020 roku w sprawie struktury organizacyjnej wydziałów, nazw i symboli jednostek wewnątrz wydziałowych Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Po 66 latach po połączeniu Wydziału Leśnego i Wydziału Technologii Drewna Kadra akademicka rozpoczyna nowy rozdział działalności w swojej ponad 100-letniej historii.

Na Wydziale Leśnym i Technologii Drewna pracuje 208 pracowników i studiuje około 1700 studentów na kierunkach: leśnictwo, technologia drewna, projektowanie mebli,ochrona przyrody i edukacja przyrodniczo-leśna.

W strukturze organizacyjnej Wydziału Leśnego i Technologii Drewna wyróżniono 18 jednostek:

1. Katedra Botaniki Leśnej
  2. Katedra Ekonomiki Leśnictwa
  3. Katedra Entomologii Leśnej
  4. Katedra Fitopatologii Leśnej
  5. Katedra Hodowli Lasu
  6. Katedra Inżynierii Leśnej
  7. Katedra Łowiectwa i Ochrony Lasu
  8. Katedra Siedliskoznawstwa i Ekologii Lasu
  9. Katedra Techniki Leśnej
  10. Katedra Urządzania Lasu
  11. Katedra Użytkowania Lasu