Znamy już laureatów Ogólnopolskiego konkursu na plakat - Las to magiczne miejsce

Maj 25, 2016 - 10:34

W dniu 25 maja 2016 r. w Poznaniu  rozstrzygnięto I edycję  Ogólnopolskiego konkursu na plakat  „Las to magiczne miejsce”, zorganizowanego przez Wydział Leśny Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie i Nadleśnictwo Włoszakowice.

Konkurs cieszył się dużym powodzeniem, nie tylko w Polsce, ale także u naszych sąsiadów. Swoje prace przysłali plastycy z 5 państw Polski, Rosji, Ukrainy, Czech i Niemiec. Na konkurs wpłynęły 364 plakaty.

Jury w składzie: Roman Kosmala (rzeźbiarz, rysownik, malarz), Dariusz Pietrzak (rysownik, , karykaturzysta, twórca filmów animowanych), Grażyna Szymała-Wołyńska (artystka rzeźbiarka, inicjatorka Międzynarodowych Plenerów Rzeźbiarskich Puszcza Zielonka), Michał Woźniak (asystent w pracowni Reżyseria Barwy i Przestrzeni, Wydział Artystyczny WSUS), Marta Węgiel (studentka na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, na Wydziale Malarstwa) przyznało jedną nagrodę główną oraz 15 wyróżnień.

Nagrodę główną przyznano  Agacie Hop. Laureatka  konkursu otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 2000 zł.

Wyróżnienia przyznano następującym artystom:

1. Ewa Szal - Polska
  2. Magdalena Wosik- Polska
  3. Katarzyna Sumara (dwie prace)- Polska
  4. Tomasz Talerzak- Polska
  5. Damian Kłaczkiewicz- Polska
  6. Karol Zydor- Polska
  7. Marcin Mokierów-Czołowski- Polska
  8. Ewa Ozga- Polska
  9. Dominika Czerniak- Polska
  10. Jarosław Piasecki- Polska
  11. Alona Yanchytska - Ukraina
  12. Katarzyna Dziadkowiec- Polska
  13. Magdalena Bąk- Polska
  14. Aleksandra Sobieraj- Polska

Nagrodą dla autorów wyróżnionych plakatów będzie ich wydruk i zaprezentowanie na wystawie ciągłej w budynku Kolegium Cieszkowskich, Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, przez okres nie krótszy niż dwa lata. Przewidywany termin otwarcia wystawy – październik 2016 r.

Serdecznie gratulujemy laureatom :)

Patronat medialny: Studia.net, Dziennik Leśny, Drewno.pl, Przegląd Leśniczy